امتحان نهایی شیمی ۹۲

  سوالات امتحان نهایی شیمی در سال ۱۳۹۲ یکی از ساده ترین دوره های برگزاری این آزمون بوده است. به غیر از سوال ۱۲ که پس از مدت ها به آزمون های تشریحی سراسری بازگشته، مابقی پرسش ها کاملا آشنا هستند.

  به طور کلی، همیشه سطح دشواری امتحانات نهایی به عنوان سنجش آزمون سرنوشت ساز کنکور سراسری مطرح شده؛ اما در این سال های اخیر شاید کمتر این موضوع مورد توجه قرار گرفته است. با اینکه سطح عمومی سوالات (حداقل در درس شیمی) کاملا مطابق انتظار بوده و از پیچیدگی خاصی هم بهره مند نشده است اما در آزمون کنکور سراسریِ هر دو رشته ریاضی – فیزیک و علوم تجربی، شاهد پرسش هایی با درجه سختی بسیار بالایی هستیم.

  مسلما نمی توان انتظار داشت یک سوال محاسباتی شیمی را که ۳ موازنه سنگین، آن هم به روش پارامتری دارد و اعداد در مقیاس هزارم مطرح شده اند را در زمان ۷۰ ثانیه حل کرد.

  با این وجود، هیچ وقت به دانش آموزان توصیه نکرده ایم که تمام سوالات را پاسخ دهند اما گاهی انتخاب سوال به نسبت راحت هم در کنکورهای سراسری سال های اخیر، نیاز به آموختن مهارت جداگانه ای دارد!

  به هر صورت، امتحان نهایی شیمی در نوبت خرداد، دی و شهریور ۱۳۹۲ پیش روی شماست؛ حتما قبل از حضور در جلسه امتحان پایانی خود از آن استفاده کنید:

  سوالات امتحان نهایی شیمی – خرداد ۱۳۹۲

  سوالات امتحان نهایی شیمی – دی ۱۳۹۲

  سوالات امتحان نهایی شیمی – شهریور ۱۳۹۲

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شیمی معدنی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس