تبلیغات  در سال های اخیر تمایل برای کاهش انتشار گاز های گلخانه ای به اتمسفر افزایش یافته است. یکی از مهمترین گاز های گلخانه ای کربن دی اکسید co2 است. برای کاهش انتشار CO2 تصفیه و ذخیره کربن (CCS) واقع بینانه ترین رویکرد  است. فناوری جذب  امروزی با یک محلول آمین، روش بسیار پیشرفته و قابل اجرا برای جذب CO2 پس از احتراق است. اما این تکنولوژی بسیار انرژی بر است . برای کاهش مصرف انرژی، این تکنولوژی باید برای به دست آوردن این فرایند به عنوان یک روش مفید برای حذف CO2 در مقیاس بزرگ، بهینه سازی شود.

  همچنین ببینید:

  شیرین سازی گاز طبیعی

  این پایان نامه سه ترکیب مختلف برای جذب با مخلوط آمین با هدف کاهش تقاضای انرژی را در نظر می گیرد.  Aspen HYSYS به عنوان ابزار شبیه سازی استفاده شده است. برای مقایسه مدل های مختلف به طور مساوی، راندمان حذف CO2 در ۸۵ درصد و حداقل دما در مبدل حرارتی رقیق/غنی ۵ کلوین است. KentEisenberg به عنوان مدل ترمودینامیکی برای محلول آمین آبی و پنگ-رابینسون برای فاز بخار استفاده شد.

  در این نوشته پایان نامه شبیه سازی حذف و دفع کربن دی اکسید در نرم افزار aspen hysys قرار داده شده است و پس از براورد هزینه بهترین ترکیب برای این فرایند مهم مشخص گردیده است.

  حجم فایل:
  ۱۲ مگابایت

  www.شیمی معدنی-eng.ir

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شیمی معدنی ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس